Kolejne ruchy kadrowe przed zgrupowaniem w Gniewinie poczynili działacze żółto-niebeskich. Swój kontrakt z klubem rozwiązał za porozumieniem stron Fabian Hiszpański, który w barwach Arki uzbierał 35 spotkań na szczeblu I ligi, w których zdobył jedną bramkę, dorzucając przy tym cztery asysty.

Jak udało nam się ustalić, w najbliższych dniach swój kontrakt w Gdyni rozwiązać mają Haris Memić oraz Piotr Zmorzyński. Obaj nie są brani pod uwagę przy kompletowaniu kadry na nadchodzący sezon przez Ryszarda Tarasiewicza i otrzymali zgodę na odejście z klubu.

Wielce prawdopodobne jest też odejście Olafa Kobackiego, którego transfer do Śląska Wrocław wydaje się być na ostatniej prostej, a sam zainteresowany ma w najbliższych dniach udać się na testy medyczne do Wrocławia.

A co z transferami do klubu?

Przy odejściach Memicia i Zmorzyńskiego, powstaje do załatania luka w defensywie Arki. Nie jest tajemnicą, że klub z Gdyni chętnie widziałby w swoich szeregach będącego obecnie bez pracodawcy Mateusza Hołownie, którego menadżerem jest Jarosław Kołakowski, co mogłoby znacznie ułatwić jego pozyskanie. Sam zawodnik chciałby jednak zakotwiczyć w jednym z klubów Ekstraklasy, dlatego w jego przypadku trzeba uzbroić się w cierpliwość.