Drugi fantastyczny gol Maksa Hebla w tym sezonie I ligi to najważniejsze dokonanie zawodników wypożyczonych z Arki do niższych lig. Zapraszamy na nasz cotygodniowy raport.

I liga

Bardzo dobrą zmianę znów dał Maksymilian Hebel. 21-letni pomocnik wszedł na boisko w 63. minucie domowego meczu Bytovii z KS Nieciecza przy stanie 1:2, a 12 minut później pięknym strzałem z rzutu wolnego strzelił wyrównującego gola i tym samym, wobec przestrzelonego przez Łukasza Wróbla chwilę potem rzutu karnego, ustalił wynik spotkania.

Chrobry Głogów przegrał w Łodzi z ŁKS-em 0:2. Oskar Repka znów grał cały mecz, Jakub Bach wyszedł w pierwszym składzie i został zmieniony w przerwie, a Szymon Nowicki nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Łomot w Mielcu zebrała Garbarnia Kraków, która poległa ze Stalą aż 1:6. Udziału w tym blamażu nie miał Mateusz Węsierski.

II liga

Szymon Więckowicz w poprzedniej kolejce obronił rzut karny, ale też wpuścił w Stalowej Woli cztery gole. W kolejnym meczu Gryfa Wejherowo 19-letni golkiper usiadł na ławce rezerwowych, a obok niego znalazł się między innymi Oskar Sikorski. W wyjazdowym starciu wejherowian z Górnikiem Łęczna występ zaliczył jedynie Oskar Ryk, który został zmieniony w doliczonym czasie gry. Gryf musiał uznać wyższość gospodarzy przegrywając 1:2.

Mecz Olimpii Elbląg Bartosza Nowickiego z Widzewem Łódź został przełożony na inny termin z powodu braku możliwości zabezpieczenia spotkania.

Ferworu walki boiskowej nie doświadczył w ten weekend także Mikołaj Gabor, bez którego Olimpia Grudziądz ograła Błękitnych Stargard 3:1.

Także Jakub Wawszczyk tym razem nie pomógł swoim kolegom. Jego Radomiak bezbramkowo zremisował na wyjeździe ze Skrą Częstochowa.

III liga

Dorian Affeld zameldował się na placu gry w 88. minucie domowej potyczki Chemika Bydgoszcz z Górnikiem Konin. Nie zdołał jednak odwrócić losów spotkania, przegranego przez jego drużynę 1:3.

Zapracowany tydzień mieli Maciej KozakowskiKrzysztof Krakowiak z KP Starogard Gdański. Najpierw obaj 19-letni obrońcy grali w środowym starciu 1/16 finału Pucharu Polski z Puszczą Niepołomice, które zespół Łukasza Kowalskiego przegrali 1:3. Kozakowski zanotował pełne 90 minut, a Krakowiak w 72. minucie zmienił byłego zawodnika Arki, Damiana Rysiewskiego. Pucharowe niepowodzenie ekipa ze Starogardu odbiła sobie w lidze urządzając sobie niezłe strzelanie i rozbijając Bałtyk Koszalin 5:0. Kozakowski został zmieniony w przerwie przez Krakowiaka.

Do grania w III lidze wrócił Jakub Kłosowski, który dołączył do kolegów w 52. minucie wyjazdowego meczu Raduni Stężyca z KKS-em Kalisz. Drużyna z Kaszub przegrała jednak gładko 0:3. Adrian Polański nie grał.