Trzeci gol Maksymiliana Hebla w I lidze w tym sezonie to najistotniejsze osiągnięcie zawodników wypożyczonych z Arki w miniony weekend.

I liga

Maksymilian Hebel rozegrał pełne 90 minut w wyjazdowym meczu Bytovii z Wigrami Suwałki. Jego zespół przegrał spotkanie 2:4, ale 22-letni pomocnik strzelił swojego trzeciego gola w tym sezonie w I lidze, a czwartego, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

Trwa niemoc Chrobrego Głogów, który tym razem poległ u siebie z KS Nieciecza 0:1. Cały mecz w drużynie Grzegorza Nicińskiego zaliczył Oskar Repka. 20-letni środkowy obrońca obejrzał czwartą żółtą kartkę w sezonie I ligi, co zaowocuje absencją w najbliższej wyjazdowej potyczce głogowian w Olsztynie. Jakub BachSzymon Nowicki nie grali.

W pełnym wymiarze czasowym wystąpił Michał Żebrakowski, ale poznańska Warta przegrała w Częstochowie z pewnie zmierzającym do Ekstraklasy Rakowem 0:3.

II liga

Gryf Wejherowo wreszcie doświadczył przełamania. Ekipa ze Wzgórza Wolności ograła u siebie Ruch Chorzów 3:2 i wydostała się ze strefy spadkowej. Mateusza Węsierskiego, który został ukarany żółtym kartonikiem, w 75. minucie zmienił Oskar Sikorski. Poza orbitą zainteresowań szkoleniowca gospodarzy znalazł się tym razem Oskar Ryk.

Bartosz Nowicki dopisał do swojego dorobku kolejne 90 minut, a jego Olimpia Elbląg odniosła wyjazdowy triumf nad Rozwojem Katowice 1:0.

Mikołaj Gabor pojawił się na murawie w 68. minucie wyjazdowego starcia Olimpii Grudziądz ze Zniczem Pruszków, przy stanie 0:2. Minutę po wejściu na plac gry 21-letniego pomocnika jego zespół strzelił bramkę kontaktową, ale ostatecznie musiał przełknąć gorycz porażki.

Jakub Wawszczyk tradycyjnie wyszedł w pierwszej jedenastce Radomiaka Radom, by tym razem zostać zmieniony w 82. minucie. Radomianie przegrali w delegacji z Resovią 0:1.

III liga

Chemik Bydgoszcz sensacyjnie ograł na wyjeździe Mieszko Gniezno 1:0. 90 minut w bramce gości rozegrał Szymon Więckowicz. To pierwsze czyste konto 20-letniego golkipera w rundzie wiosennej.

KP Starogard Gdański po trafieniu młodzieżowego reprezentanta Polski Adriana Benedyczaka przegrał u siebie z rezerwami Pogoni Szczecin 0:1. Łukasz Kowalski desygnował w bój Macieja Kozakowskiego od pierwszej do ostatniej minuty oraz Krzysztofa Krakowiaka od 58. minuty.

Adrian Polański nie otrzymał swojej szansy w przegranym 1:2 spotkaniu Raduni Stężyca ze Świtem Skolwin. Ze względu na kontuzję otrzymać jej nie mógł też Jakub Kłosowski.