17-letni środkowy obrońca Mateusz Mikulski z GKS-u Bełchatów podpisał wczoraj kontrakt z Arką. Umowa młodego gracza będzie obowiązywać przez 1,5 roku - do 30 czerwca 2023 r. - i zawiera opcję przedłużenia do 31 grudnia 2024 r.

Mierzący 182 cm Mikulski jest wychowankiem Igloopolu Dębica, z którego w wieku 13 lat trafił do szkółki Stali Mielec. Stamtąd z kolei powędrował do pionu młodzieżowego Pogoni Szczecin. W sezonie 2020/2021 był kapitanem drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Wystąpił wówczas w 27 meczach, w których strzelił 5 goli. Zaliczył też debiut w seniorskiej piłce, pojawiając się na murawie w 60. minucie przegranego 1:2 wyjazdowego meczu rezerw Pogoni z Bałtykiem Gdynia na szczeblu III ligi. Przed trwającą kampanią podpisał kontrakt z II-ligowym GKS-em Bełchatów. W barwach ,,brunatnych" zadebiutował 29 września, gdy zapisał na swoim koncie 90 minut gry w... przegranym 0:5 spotkaniu 1/32 finału Pucharu Polski z Arką. Kolejny występ w pełnym wymiarze czasowym zanotował w 16. kolejce II ligi, kiedy bełchatowianie ulegli w delegacji Stali Rzeszów 0:3. Teraz młody stoper na zasadzie transferu definitywnego trafił do Gdyni, gdzie będzie trenował z pierwszym zespołem i występował w walczącym o mistrzostwo Polski zespole rywalizującym w CLJ U-18.

Witamy na pokładzie i życzymy dynamicznego rozwoju!