Kacper Krzepisz uzyskał najwyższą średnią ocen spośród Arkowców za przegrany 0:2 mecz barażowy z Chrobrym Głogów. Za jego plecami w głosowaniu znaleźli się Christian Aleman i Sebastian Milewski. Na przestrzeni całego sezonu najwyższą średnią not uzbierał także ,,Krzepo”, wyprzedzając Huberta Adamczyka i Karola Czubaka. Piłkarzem meczu najczęściej wybieraliście ,,Adamsa”.


Kacper Krzepisz – 4,69. Wygrywał pojedynki sam na sam z Piłą i Dziąbkiem, świetnie interweniował po strzale Machaja w doliczonym czasie gry, ale przy drugiej bramce dla Chrobrego mógł być lepiej ustawiony i zdziałać więcej.

Michał Marcjanik – 2,72. Przy golu Piły futbolówka przeleciała mu między nogami po zagraniu Bochnaka, a przy trafieniu Lebedyńskiego dał się łatwo zgubić napastnikowi głogowian. Na dystansie całego spotkania był słaby, dawał się przestawiać, spóźniał się do piłek, nie pomagał przy stałych fragmentach gry. Kilka lepszych wprowadzeń futbolówki do ofensywy nie zasłania fatalnego bilansu pod własną bramką.

Gordan Bunoza – 1,52. Walka o Ekstraklasę z 34-letnim paralitykiem w składzie brzmi po prostu śmiesznie. Bośniak odstaje od poziomu I ligi, nie nadaje się na drugi poziom rozgrywkowy. W czwartek wpadł w Dobrotkę i otworzył gościom drogę do objęcia prowadzenia. Mamy nadzieję, że to był ostatni występ stopera w żółto-niebieskich barwach.

Martin Dobrotka – 2,18. Zawiódł w decydującym momencie. Przez większość sezonu prezentował stabilność i spokój, ale w barażu zderzył się z Bunozą i ponosi odpowiedzialność za stratę gola, który ustawił spotkanie. W doliczonym czasie gry obejrzał jeszcze czerwoną kartkę za dwie żółte.

Mateusz Żebrowski – 3,15. Tym razem kompletnie nieużyteczny pod bramką przeciwnika, a do tego miał współudział w obu straconych golach, dwukrotnie spóźniając się z powrotem do Piły. Bardzo słabe zawody skrzydłowego.

Sebastian Milewski – 3,78. Jeden z dwóch piłkarzy Arki z pola, którego można choć minimalnie pochwalić. Nie da się mieć zarzutów do jego cech wolicjonalnych. Był dynamiczny w odbiorze, a od razu po nim próbował oddawać piłkę kolegom. Być może nawet za szybko.

Adam Deja – 2,73. Beznadzieja. Wolny, spóźniony, drepczący na stojąco. Bez energii, bez strzałów z dystansu, bez dopieszczenia podania, bez walki. 28-latek po czwartkowym barażu może mieć brak awansu na sumieniu.

Hubert Adamczyk – 3,74. Próbował rozgrywać futbolówkę, ale po pierwsze został skutecznie przykryty przez głogowian, a po drugie wyglądał bardzo słabo fizycznie, słaniał się na nogach. Szalenie brakowało jego błysku, uwolnienia umiejętności technicznych.

Christian Aleman – 4,33. Drugi zawodnik, obok Milewskiego, który nie dał w czwartek plamy. Był aktywny w budowaniu akcji, próbował strzelać na bramkę Leszczyńskiego, szukał przynajmniej sposobu na rozmontowanie głogowskiej defensywy. Inna sprawa, że w próbach konstruowania ataków krótkimi podaniami bił głową w mur.

Olaf Kobacki – 3,58. Nieźle zaczął, odważnie wchodząc w pojedynki 1 na 1, stwarzając przewagę dryblingiem. Później jednak było coraz gorzej, a w drugiej połowie siadł kompletnie. Słaba końcówka sezonu w wykonaniu 20-latka, który zatracił swoją przebojowość.

Mateusz Kuzimski – 2,26. Bardzo wyraźnie widać było brak Karola Czubaka w składzie Arki. 22-latek wykonywał fantastyczną pracę w szesnastce rywala, ,,Kuzim” odbijał się od obrońców i charakteryzował się nieskutecznością w szukaniu sobie miejsca i dochodzeniu do piłek. Misja obsadzenia ataku Arki w pojedynkę go przerosła.

Michał Bednarski – 3,69. Wchodząc na boisko z ławki, miał dać impuls ofensywny, jednocześnie pilnując tyłów. Tymczasem walczył jedynie o jakiekolwiek zaistnienie na murawie, o znalezienie sobie kawałka przestrzeni. Nie udźwignął swojej roli.

Fabian Hiszpański, Mateusz StępieńMarcus da Silva – grali za krótko, by zostać ocenieni.


Średnia ocen

6,41 – Kacper Krzepisz

6,18 – Hubert Adamczyk

6,04 – Karol Czubak

5,82 – Daniel Kajzer

5,74 – Olaf Kobacki

5,63 – Piotr Zmorzyński, Sebastian Milewski, Christian Aleman

5,56 – Mateusz Stępień

5,47 – Michał Bednarski

5,38 – Adam Deja

5,23 – Haris Memić

5,22 – Martin Dobrotka

5,06 – Mateusz Kuzimski

4,99 – Michał Marcjanik

4,97 – Gordan Bunoza

4,78 – Marcus da Silva

4,77 – Mateusz Żebrowski

4,56 – Luis Valcarce

4,54 – Arkadiusz Kasperkiewicz

4,37 – Fabian Hiszpański

4,20 – Kacper Skóra

3,86 – Djibril Diaw

3,77 – Artur Siemaszko

3,30 – Nestor Gordillo

3,26 – Maciej Rosołek

3,24 – Adam Danch

2,92 – Jakub Wilczyński*

1,70 – Paweł Sasin*

*Wilczyński i Sasin byli oceniani tylko w jednym meczu


Wybierani piłkarzem meczu

8 – Hubert Adamczyk

6 – Karol Czubak

5 – Olaf Kobacki, Kacper Krzepisz

3 – Daniel Kajzer, Christian Aleman

2 – Mateusz Stępień, Adam Deja

1 – Michał Marcjanik, Mateusz Kuzimski, Mateusz Żebrowski