Kacper Krzepisz – 5,82. Za straconego gola ciężko go winić, choć mógł być nieco lepiej ustawiony. W pierwszej połowie w fenomenalnym stylu wyciągnął piłkę zmierzającą pod poprzeczkę po główce Górskiego. Na przestrzeni całego spotkania pokazywał spokój i opanowanie.

Przemysław Stolc – 6,12. Znów rozegrał poprawne zawody, choć tym razem nie był już tak aktywny w oskrzydlaniu akcji ofensywnych. Z zadań obronnych wywiązał się jednak bez zarzutu, wykazując się twardą, charakterną postawą.

Michał Marcjanik – 5,50. Był dużo mniej widoczny niż w poprzednich meczach, ale – biorąc pod uwagę charakter zdarzeń z jego udziałem z ostatnich pojedynków – to akurat dobra informacja. Udanie czyścił własną szesnastkę, pokazywał się też przy wyprowadzaniu piłki.

Martin Dobrotka – 5,80. Efektywny w odbiorze, skuteczny w wygrywaniu pojedynków główkowych, do tego często goszczący na połowie Resovii, włączający się do rozegrania, a nawet strzelający przewrotką w słupek. Słowak oszalał.

Marcel Ziemann – 6,08. Bardzo mobilny, ruchliwy, z łatwością oszukiwał rzeszowian. Umiejętnie czytał grę, co pomagało mu w obowiązkach defensywnych. Do tego zanotował ładną asystę przy bramce Haydary’ego. Widać, że Niemiec czuje się w zespole coraz lepiej.

Mateusz Stępień – 5,97. Rozegrał tylko jedną połowę, ale było to bardzo udane 45 minut. Powinien mieć na koncie asystę, bo dwukrotnie po jego kapitalnych rajdach koledzy z drużyny stawali przed szansą na strzelenie gola, ale najpierw pomylił się Czubak, a potem Haydary. Nie zmienia to jednak faktu, że 20-latek kręcił piłkarzami Resovii, aż miło.

Sebastian Milewski – 7,00. Kapitalna asysta przy bramce Czubaka, kiedy odebrał piłkę Krasie, popędził w kierunku bramki Pindrocha i znakomicie obsłużył napastnika gdynian. Świetnie zablokował też groźny strzał Garcii kilka chwil później. 24-latek był w środę niekwestionowanym królem swojego sektora boiska i nieustannie meldował się pierwszy przy piłce. Oby uraz, z jakim opuścił murawę, nie okazał się groźny.

Janusz Gol – 5,85. Powinien zanotować w pierwszej połowie asystę, ale Żebrowski po jego doskonałym podaniu zgubił się w polu karnym. Na dystansie pełnych 90 minut umiejętnie rozkładał akcenty między defensywą a ofensywą, był aktywny w destrukcji. Niezłe zawody 36-latka.

Omran Haydary – 7,64. Strzelił swojego premierowego gola w żółto-niebieskich barwach po błyskawicznej ucieczce zawodnikom gospodarzy i nawinięciu Chuchry. Pokazywał, że dobrze czuje się w grze 1 na 1, potrafi pragmatycznie zastosować technikę użytkową, prezentował się na murawie niezwykle lekko. Bardzo dobry mecz Afgańczyka.

Mateusz Żebrowski – 3,92. Najsłabsze ogniwo Arki w pierwszej połowie. Kiedy wychodził sam na sam z Pindrochem, dał się łatwo zatrzymać Chuchrze. W pozostałych sytuacjach nie był skuteczniejszy, często tracąc piłkę i bijąc głową w mur.

Karol Czubak – 7,82. Zmów niepodzielnie panował w polu karnym przeciwnika i z wielką łatwością dochodził do sytuacji podbramkowych. Udało mu się wykorzystać jedną z nich i szybko otworzył wynik spotkania. Włączał się też w rozegranie futbolówki. 22-latkowi znów należy się pochwała.

Jerzy Tomal – 5,62. Oddał dobry strzał na bramkę Resovii z boku pola karnego, ale Pindroch był na posterunku. Po wejściu na boisko nie szarżował, przykuwał większą uwagę do defensywy, pomógł zabezpieczyć prawą stronę Arki. Pozytywny występ 19-latka.

Mateusz Kuzimski – 6,26. Zmienił w przerwie Żebrowskiego i dał drużynie mnóstwo energii. Był bardzo aktywny, pokazywał się do gry, rozgrywał piłkę, wreszcie skutecznie egzekwował rzut karny i strzelił swojego pierwszego gola w sezonie. Dobra zmiana tczewianina.

Adrian Purzycki – 5,46. Zastąpił na murawie Milewskiego, ale nie był tak skuteczny w odbiorze, jak podstawowa ,,szóstka” żółto-niebieskich. Przegrywał walkę o piłkę, nie czuł gry, miał problem z odpowiednim ustawianiem się na murawie. Oby kolejne występy były lepsze.

Hubert Adamczyk – grał za krótko, by zostać oceniony.


Średnia ocen

6,94 – Omran Haydary

6,75 – Karol Czubak

6,40 – Kacper Krzepisz

6,33 – Sebastian Milewski

6,29 – Kacper Skóra, Przemysław Stolc

6,20 – Jerzy Tomal

5,93 – Michał Bednarski*

5,91 – Hubert Adamczyk

5,81 – Mateusz Stępień

5,78 – Martin Dobrotka

5,76 – Marcel Predenkiewicz

5,72 – Bartosz Rymaniak

5,69 – Marcel Ziemann

5,46 – Adrian Purzycki*

5,33 – Michał Marcjanik

5,20 – Janusz Gol, Mateusz Kuzimski

4,86 – Christian Aleman

3,85 – Mateusz Żebrowski

*Bednarski i Purzycki byli oceniani tylko w jednym meczu


Wybierani piłkarzem meczu

2 – Kacper Krzepisz, Karol Czubak

1 – Przemysław Stolc