Daniel Kajzer – 2,64. W drugiej połowie wykazał się przytomną interwencją po strzale Kozaka z dystansu, ale w pierwszej części rywalizacji dał się temu zawodnikowi zaskoczyć. 31-latek ponosi wyraźną winę za straconego gola – bramkarz musi bezwzględnie pilnować swojego krótkiego rogu, a siła strzału też nie była atomowa.

Jerzy Tomal – 2,26. Przed meczem obawialiśmy się jego pojedynków z Krykunem i obawialiśmy się słusznie. 19-latek był niemiłosiernie objeżdżany przez Ukraińca, mógł poczuć się jak tyczka slalomowa. Został zmieniony w przerwie i raczej nie wróci szybko do rywalizacji na poziomie I ligi.

Martin Dobrotka – 3,58. Nie nadążał z powrotem za kontrującymi łęcznianami, popełniał błędy w ustawieniu, zostawiał gościom całe połacie wolnej przestrzeni. Słabe zawody doświadczonego Słowaka.

Ołeksandr Azacki – 3,27. Zachował się tragicznie chwilę po straconej bramce, kiedy wyłożył piłkę Kozakowi i wykreował mu wymarzoną sytuację na drugiego gola. Na dystansie pełnych 90 minut popełniał te same błędy, co Dobrotka – gubił wyczucie dystansu pomiędzy formacjami i spóźniał się do stopowania kontrataków.

Dawid Gojny – 4,19. Stosunkowo najstabilniejszy zawodnik w formacji defensywnej gdynian, ale w drugiej połowie łęcznianie kilkukrotnie szarżowali jego stroną boiska, a lewy obrońca nie potrafił nic z tym faktem zrobić.

Hubert Adamczyk – 2,77. Pomysł Hermesa z wystawieniem ,,Adamsa” na skrzydle okazał się fatalny. Inna sprawa, że po pojawieniu się w drugiej połowie w środku boiska z 25-latkiem nie było wiele lepiej. Rozgrywający Arki jest ewidentnie pod formą – jeden lekki strzał w rękawice Gostomskiego nie zmienia tego obrazu rzeczywistości.

Sebastian Milewski – 3,57. Jakkolwiek żółto-niebiescy rozegrali w poniedziałek fatalne spotkanie, tak akurat do 24-latka można mieć najmniejsze pretensje. Robił, co mógł, by trzymać w ryzach drugą linię zespołu, ale on także nie ustrzegł się pomyłek.

Janusz Gol – 3,26. Bardzo słaby mecz doświadczonego pomocnika. Przegrywał stykowe piłki, nie zbierał drugich, wyglądał powolnie i ciężko. To też pokazało, jak bardzo środek pola Arki jest w tym momencie uzależniony od 37-latka – kiedy ten ma gorszy dzień, centralny sektor boiska u żółto-niebieskich nie istnieje.

Kacper Skóra – 3,25. Kompletnie nie wypalił eksperyment z desygnowaniem go do boju na ,,dziesiątce” i zobligowaniem do podłączania się do akcji ofensywnych w charakterze drugiego napastnika. 19-latek był zagubiony, nie potrafił korzystać ze swoich atutów, nie dawał rady odkleić się od obrońców. Na plus może sobie zapisać dobry strzał w okolice okienka bramki Gostomskiego, świetnie wyciągnięty przez bramkarza.

Omran Haydary – 2,43. Kolejne bardzo nieudane spotkanie Afgańczyka w rundzie wiosennej, który nadal szuka formy z jesieni. W poniedziałek znów pchał się tam, gdzie nie należało, podejmował szereg bezsensownych decyzji i łatwo tracił piłkę.

Luan Capanni – 2,61. Nie udźwignął roli zastępcy Karola Czubaka na ,,dziewiątce”. Nie był w stanie wykorzystać dobrych warunków fizycznych, odbijał się od stoperów gości jak dziecko od ściany w dmuchanym zamku. Swoich porażek w polu karnym nie zrekompensował też włączeniem w rozegranie.

Przemysław Stolc – 3,08. W trybie alarmowym zmienił w przerwie Tomala i zaprezentował się wyraźnie lepiej od 19-latka, natomiast jemu też Krykun kilkukrotnie uciekł. Drużynie bardzo brakuje prawego obrońcy z prawdziwego zdarzenia.

Mateusz Żebrowski – 2,95. Miał rozruszać tryby ofensywne gdynian, ale nie podołał tej misji. Podejmowanie decyzji zajmowało mu mnóstwo czasu i zanim się ostatecznie dokonywało, ,,Żebro” już nie miał futbolówki przy nodze.

Mateusz Stępień – grał za krótko, by zostać oceniony.


Średnia ocen

6,55 – Dawid Gojny

6,38 – Karol Czubak

6,13 – Omran Haydary

5,76 – Marcel Predenkiewicz

5,75 – Sebastian Milewski

5,74 – Kacper Krzepisz

5,68 – Janusz Gol

5,55 – Ołeksandr Azacki

5,52 – Hubert Adamczyk

5,45 – Michał Molenda*

5,35 – Martin Dobrotka

5,29 – Daniel Kajzer

5,24 – Luan Capanni

5,20 – Kacper Skóra

5,01 – Adrian Purzycki

4,99 – Christian Aleman

4,89 – Mateusz Stępień

4,86 – Bartosz Rymaniak, Przemysław Stolc

4,78 – Jerzy Tomal

4,56 – Marcel Ziemann

4,48 – Michał Marcjanik

4,15 – Mateusz Kuzimski

4,11 – Mateusz Żebrowski

4,04 – Michał Bednarski

*Molenda był oceniany tylko w jednym meczu


Wybierani piłkarzem meczu

6 – Karol Czubak

5 – Omran Haydary

3 – Kacper Krzepisz

2 – Janusz Gol, Hubert Adamczyk, Dawid Gojny

1 – Przemysław Stolc, Michał Molenda, Kacper Skóra, Bartosz Rymaniak