Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 1:1 (Juraszek 68' - Bąk 12'k)

Arka: Mateusz Struski - Łukasz Kowalski (46' Michał Marcjanik), Maciej Osłowski (82' Glauber), Krzysztof Sobieraj (46' Kamil Juraszek), Marcin Warcholak (46' Maciej Dampc) - Michał Ciarkowski (70' Paweł Brzuzy), Artur Marciniak (60' Michał Gałecki), Grzegorz Arłukowicz (77' Maciej Koziara), Paweł Wojowski (46' Michał Nalepa) - Antonio Calderon - Piotr Giel

Pogoń: Radosław Janukiewicz (46' Dawid Kudła) - Adam Frączczak (46' Paweł Marczuk), Hernani (46' Sebastian Murawski), Wojciech Golla (46' Maciej Dąbrowski), Hubert Matynia (46' Mateusz Lewandowski) - Kamil Wojtkowski (46' Andrzej Kotłowski), Mateusz Matras (46' Maksymilian Rogalski), Takafumi Akahoshi (35' Dominik Kun), Rafał Murawski (46' Sebastian Rudol), Takuya Murayama (46' Michał Walski) - Jakub Bąk (46' Kamil Zieliński)

Widzów: 200

W Arce mamy dwóch nowych testowanych zawodników - to były obrońca Gryfa Osłowski i pomocnik Legionovii, Hiszpan Calderon. Łącznie aż siedmiu testowanych zawodników, do tego dwóch nowych - Kowalski i Warcholak. Pogoń rozegra dziś dwa sparingi, ale to właśnie na Arkę został desygnowano ten silniejszy skład. Rozpoczną między innymi Janukiewicz, Akahoshi i Murawski.

90' - Arka miała szansę po dośrodkowaniu Calderona. Sędzia jednak przerwał akcję. Koniec meczu. Remisujemy z Pogonią Szczecin.

85' - Giel! Znów nieźle pokazał się ten napastnik, ruszył w stronę bramki, ale zatrzymał go dobrze interweniujący Kudła.

82' - Druga połowa bardzo wyrównana. Arka jak na tak eksperymentalny skład gra całkiem nieźle.

78' - Dośrodkowanie Brzuzego, głową strzela Giel, ale piłka mija o metr bramkę.

77' - Ajj... Calderon do Brzuzego, który wbiegł w pole karne i Dąbrowski ofiarnym wślizgiem zatrzymuje skrzydłowego Arki.

75' - Pogoń w ataku pozycyjnym, ale mądrze ustawiona Arka broni się przed własnym polem karnym.

68' - Wyrównanie! Arłukowicz z rzutu rożnego prosto do Juraszka, który głową pokonuje rezerwowego bramkarza Pogoni!

64' - Uff... Struski na pewno nie jest dziś pewnym bramkarzem. Prosty strzał z 20 metrów odbija przed siebie, do piłki dopada Zieliński, ale sędzia pokazał pozycję spaloną.

63' - Calderon chyba nie ogarnął, że jest pośredni i uderzył bezpośrednio w mur.

62' - Bramkarz Pogoni wychodzi z piłką za linię i mamy pośredni tuż zza pola karnego.

59' - Oba zespoły spokojnie w środku pola. Testowani zawodnicy póki co nie zachwycają.

55' - Niepewna interwencja Struskiego przy dośrodkowaniu. Na szczęście, piłka minęła bramkę.

52' - Marcjanik przerwał akcję Pogoni na rzut rożny.

49' - Marciniak z Ciarkowskim, tyle że dośrodkowanie prosto na nogę Dąbrowskiego.

46' - Arka z czterema zmianami. Parę stoperów tworzą Marcjanik i Juraszek.

45' - Koniec I połowy.

44' - Po chwili przewagi Pogoni, piłkę przejął Giel, ruszył na bramkę, ale skasował go Hernani.

39' - W trakcie I połowy doszło na trybuny naprawdę sporo osób. Niewiele się pomylimy, pisząc że mecz ogląda już około 200 kibiców Arki.

37' - Arka osiągnęła wyraźną przewagę. Najpierw próbował dośrodkowywać Warcholak, po chwili Ciarkowski. Obrońcy Pogoni jednak czujni i mamy tylko rzuty rożne, z których niewiele wyszło.

33' - Kowalski podłączył się do akcji ofensywnej, zagrał do Giela, ten wyłożył piłkę Ciarkowskiemu, którego strzał mija słupek bramki.

30' - Dobra akcja Marciniaka. Przechwyt na 30 metrze, przyjęcie i mocny strzał. Piłka minęła jednak prawy słupek.

28' - Na trybunach między innymi prezes Wojciech Pertkiewicz i dyrektor sportowy Czesław Boguszewicz. Łącznie ok. 100 widzów.

25' - I znów Arka. Odebraliśmy piłkę wysokim pressingiem, Giel rozegrał z Wojowskim, ale dośrodkowanie Pawła padło łupem Hernaniego. Arka obudziła się i zaczyna stwarzać sytuacje.

24' - Tym razem szarpnął "Wojo". Mocne wstrzelenie piłki do Giela, któremu zabrakło centymetrów by sięgnąć futbolówki.

23' - Pierwsza szansa Arki. Warcholak dorzucił w pole karne, Golla przedłużył głową do Ciarkowskiego, a ten z woleja uderzył tylko w boczną siatkę.

20' - Murawski przerzucił piłkę nad Arłukowiczem i ładnie uderzył z woleja z 20 metrów, ale metr obok bramki.

18' - Wojowski wyprowadzał kontrę, zbyt mocno podał do Giela i od bramki Janukiewicz.

16' - Jednostronny mecz. Arka ma problem z wymienieniem trzech podań.

14' - Arka miała rzut wolny z bocznej strefy. Dośrodkowanie pewnie kasuje Hernani.

12' - 1:0 Pogoń. Bąk pewnie z rzutu karnego.

11' - Karny dla Pogoni! Wychodzą z akcją 3 na 1, piłka rozegrana na lewo do Wojtkowskiego, którego wycina Struski.

10' - Pierwszy strzał. Próbował Wojtkowski z 30 metrów, ale wysoko nad bramką.

7' - Dobra piłka do Bąka, który mocno wstrzelił piłkę w pole karne, ale Murayama nie zdążył z zamknięciem akcji. Pogoń wciąż przy piłce.

5' - Początek pod dyktando Pogoni. Sobieraj głośno dyryguje defensywnymi poczynaniami zespołu, ale póki co mamy ogromny problem z odebraniem piłki.

1' - Oba zespoły już na murawie. Zaczynamy z dwuminutowym opóźnieniem. Arka w pasiakach, Pogoń na biało. Kapitanem Arki Sobieraj, Pogoni Murawski.